LDO-42STH48-2504AH 1.8° Speedy Power HT
In stock
4 pcs
In stock
4 pcs
LDO 42STH48-2504AH
Speedy Power
high torque, high temperature class stepper motor
NEMA 17.
1.8° Step Angle.
200 Steps Per Revolution.
2.5 Amp
5.5 kg/cm Holding Torque.
48mm Body
Weight: 350g
24mm Output Shaft (5mm diameter)
Class H 180°C
26.07
Shaft:
24mm
45mm
55mm
Insulation:
Class B 130°C
Class H 180°C